הגיוס לצה"ל עומד בפתח. היום הזה, שלפני מספר חודשים נראה רחוק מכם מתקרב כעת בצעדי ענק. עם הגיוס לצה"ל תסתיים תקופה, ותתחיל תקופה חדשה של בגרות ועצמאות, אך גם של מחויבויות והתמודדויות חדשות. ממש לפני שמתחילה כל ההתרגשות הזאת, אנו ב'צעד קדימה' ממליצים לכם להספיק לעשות מספר דברים בחלון ההזדמנויות החד פעמי הזה, בין התיכון לצבא.

פתחו חשבון בנק

המשכורת הצבאית אמנם לא גבוהה במיוחד, אך בכל זאת תשמש אתכם במהלך השירות. הצבא מעביר את המשכורת ישירות לחשבון הבנק שלכם, ותצטרכו לתת את פרטיו ביום הגיוס. לכן חובה שביום הגיוס כבר יהיה לכם חשבון בנק, ומוטב שתכירו את פרטיו.

תעשו פסיכומטרי

מאמינים שבעתיד תלמדו במוסד להשכלה גבוהה? חולם להיות פסיכולוג? מפנטזת להיות רופאה? כנראה שתצטרכו לעשות פסיכומטרי. הבחינה הפסיכומטרית עדיין הכרחית לתארים רבים באוניברסיטאות ובמכללות, ומוטב לשים אותה מאחוריכם כמה שיותר מוקדם. תזכרו, שכשאתם מסיימים את התיכון הלימודים עוד טריים ויש לכם מיומנויות למידה. ייתכן שאחרי הצבא יהיה מעט קשה יותר להיכנס למצב מנטלי של למידה.

צאו לטיול

שנת הלימודים מלאה בחופשות ובהפסקות. לעומת זאת, בהלך השירות הצבאי ישנן מעט מאוד חופשות והרבה שגרה. לפני שאתם נכנסים בכל הכוח למסגרת התובענית הזו, קחו לכם כמה ימים (או שבועות) של חופש. סעו לחו"ל אם מתאפשר, או טיילו בארץ. נצלו את התקופה הזו גם כדי לאגור כוחות לקראת השירות. רק זכרו – במהלך השירות הצבאי לרוב לא מתאפשר לעבוד, מה גם שבטח תרצו לחסוך לקראת טיול גדול אחרי הצבא, ולכן אנו ממליצים לכם להשאיר גם חסכונות בצד.

מצאו עבודה

נצלו את הזמן כדי למצוא עבודה לפני הגיוס ולחסוך קצת כסף. עבודות כמו מלצרות, בייביסיטר, משלוחים והדרכה בקייטנה הן אופציות נהדרות לבני גילכם ויכולות לעזור לכם לחסוך לקראת הגיוס.

תעשו מסיבת גיוס

איזו דרך יותר טובה יש לציין את תחילת השירות הצבאי, ממסיבה עם כל החברים? בקרוב תהיו בטירונות, והחברים מהבית יהיו, כפי ששמם מרמז, בבית, או בטירונות משל עצמם. לכן אנו ממליצים ליצור כמה שיותר זיכרונות חיוביים עם החברים הקרובים, כדי להתחיל פרק חדש בחיים בטעם טוב.

יום לפני הגיוס

ליום הגיוס עליכם להביא עמכם ציוד ל-14 יום, אך גם מומלץ לא לארוז את כל הבית. בכל מקרה, אל תשאירו את משימת האריזה לרגע האחרון, ובטח לא ללילה שלפני. עשו לכם רשימת ציוד מסודרת, וכך תוודאו שלא שכחתם שום דבר ושלא ארזתם שום דבר מיותר. מומלץ אפילו להתייעץ עם חברים שהתגייסו כבר.

בין אם אתם מתכננים לחגוג עם החברים ערב לפני הגיוס, או שאתם דווקא טיפוסים של בילוי שקט עם המשפחה, תנוחו טוב לפני יום הגיוס. אולי תחגגו שעה פחות, אבל תגיעו לגיוס ערניים ורעננים.