סדנה לחיזוק החוסן האישי

זוהי תוכנית מודולרית ומותאמת שניתן להעבירה במקביל במספר כיתות. קהל היעד הוא תלמידי ותלמידות כיתה י"ב, ומומלץ להעביר אותה עד סוף חודש ינואר של אותה השנה.

כיתה י"ב והמעבר לשירות הצבאי הינם מורכבים ויכולים לעורר אתגרים רגשיים. מבחני הבגרות, המיונים לקראת השירות, המשפחה, הפרידה הצפויה מהחברים, החשש מהלא נודע וכן בסופו של הדבר, מעבר למסגרת הצבאית אשר לה חוקים משלה, מהווים אתגר להתמודדות ומצריכים מיומנויות חוסן נפשי.

על מנת להסתגל בהצלחה למסגרת הצבאית נדרש ארגז כלים מגוון ואיכותי.

בסדנה כיתתית זו נעסוק בזיהוי ואפיון מצבי לחץ ומה גורם להם, וכן נחשוף את התלמידים למגוון כלים אשר יכולים לסייע להם לפתח החוסן הנפשי ולהקל על וההסתגלות למערכת הצבאית. הסדנה שמה דגש על הקשיים הצפויים במהלך שנת י"ב ותחילת השירות הצבאי, וכן על יישום הכלים הנלמדים.

כל אלה מועברים בשילוב הפעלות ייחודיות ומצגת אינטראקטיבית.

משך פעילות פרונטאלית: 3 שיעורים

משך פעילות בזום: 2 שיעורים

קרא עוד סגור

מהבית לבקו"ם, מתלמיד לחייל

קהל היעד הוא תלמידי ותלמידות כיתה י"ב, ומומלץ להעביר אותה עד סוף חודש ינואר של אותה השנה.

ממילוי שאלון ההעדפות (המנילה) ועד לשיבוץ והגיוס- הסבר קצר וממוקד על המנילה, סקירה של תהליכי המיון המרכזיים המתבצעים בכתה י"ב, מודל השיבוץ ושרשרת החיול. כמו כן נדון בזכויות החיילים בתחומי הרפואה (ימי ג ,ב, ד, פניה לרופא מומחה וכד'), המשכורת הצבאית, מרכז מהו"ת ועוד.

משך ההרצאה: שעה וחצי

קרא עוד סגור

הרצאה להורי תלמידי י"ב: המשפחה המתגייסת

קהל היעד הוא הורים לתלמידי ותלמידות כיתה י"ב. ניתן להעביר אותה לאורך כל השנה, אך מומלץ בחודש מרץ.

תקופת סיום התיכון טומנת בחובה לצד התרגשות וחששות גם קשיים לא מעטים. התלמידים (וההורים) עומדים בפני שינויים משמעותיים בחייהם המלווים את המעבר החד ממערכת החינוך לשירות צבאי, לשנת שירות, למכינה וכיו"ב.

מתוך ראיית ההורים כחלק משמעותי מתהליך אותו עוברים הנערים בשלב זה של חייהם אנו מציעים להורים הרצאה שמטרתה להציע ידע בנוגע לתהליכים אותם עובר ילדכם בתקופה זו, כמו תהליכי מיון, גיבושים והשלבים עד לקביעת השיבוץ ויום הגיוס, וכן כלים להתמודדות עם האתגרים המלווים שלב זה, לדוגמא:

  • מה עושים כשנער/חייל מתקשה בהסתגלות למסגרת?
  • איך מתאימים את הציפיות?
  • איזה כלים עומדים לרשות הורים על מנת לסייע לחייל/ת שלהם?

ההרצאה משלבת ידע וניסיון שנצברו לאורך שנים בצבא, לצד דוגמאות ותיאורי מקרים. מומלץ להצמיד אותה לאסיפת ההורים.

משך ההרצאה: שעה וחצי

קרא עוד סגור

תכנית "בין הכוונות" לצוות החינוכי של שכבת י"ב

מפגש בחדר מורים בנושא תהליכי המיון והתהליכים הרגשיים והאישיים שעוברים התלמידים בכיתה י"ב: מיונים וגיבושים, הכנה לקראת הגיוס, הבנת הציפיות, כלים לפיתוח מערכת ציפיות ריאלית ועוד.

משך הפעילות: כשעה וחצי

קרא עוד סגור