ביום הסיירות נערך מיון שבוחן את ההתאמה הפיזית והמנטלית של המלש"בים ליחידות מיוחדות. תנאי הזימון הם פרופיל 82 ומעלה ללא סעיפים פוסלים, קב"א 52 ומעלה ודפ"ר 50 ומעלה. מלש"בים שלא קיבלו זימון ומוגדרים חריגים מבחינה רפואית או מבחינת נתונים אישיים יכולים להגיש בקשה לכתובת MEITAV@DIGITAL.IDF.IL בצירוף מסמכים רפואיים או מכתב אישי (בהתאם).

יום הסיירות נערך במטווח 24 (אזור ראשון לציון) בחודשים ינואר (נערך במהלך היום, לקראת גיוס אוגוסט ונובמבר) ואוקטובר ("חוצה לילה", לקראת גיוס מרץ). מומלץ לשפר את הכושר הגופני כ-3 חודשים לפני יום המיון, אך לא לבצע פעילות גופנית עצימה בימים שלפניו. בנוסף, מומלץ לישון טוב לפני יום המיונים. יש להביא תעודה מזהה, אישור רפואי חתום על ידי רופא המשפחה שנחתם לא יאוחר מחודש לפני יום המיונים, וכן טופס אישור קורונה חתום.

*שימו לב שיום הסיירות חוסם יעדי איתור נוספים. כמו כן, מיון לקורס טיס נמצא בעדיפות קודמת ליום הסיירות. אי השתתפות ביום הסיירות ימנע מיון לתפקידים כמו סיירת מטכ"ל, שלדג ודובדבן.

במהלך יום הסיירות כל מועמד יקבל מספר גב, יעבור בדיקות רפואיות, מבחן בר אור ופעילויות גופניות שונות וכן ימלא שאלון סוציומטרי על שאר המועמדים. בנוסף, תיערך שיחת סיכום עם מפקד הקבוצה שבה תימסר תוצאת יום הסיירות:

  • "היחידה": זימון לגיבוש אחוד עבור היחידות: סיירת מטכ"ל, שלדג. מי שלא יתקבל ליחידות הללו ויסיים את הגיבוש במלואו יעלה לדראפט בו תיבחן התאמתם ליחידת 669 ולחטיבת הקומנדו.
  • שייטת 13: זימון למיון המשך בבה"ד חיל הים בחיפה. מי שלא יתקבל לשייטת ויסיים את הגיבוש במלואו יעלה לדראפט בו תיבחן התאמתם ליחידת 669 ולחטיבת הקומנדו.
  • חובלים-צוללות: זימון למיון המשך בבה"ד חיל הים.
  • לא עובר: זימון למיון ליחידה 504 (רק עבור יום שדה ינואר בהתאם לנתונים האישיים)

שימו heart: ניתן להגיש בקשה להשתתפות ביום הסיירות למרות מצב רפואי או אישי חריג. עליכם לשלוח מסמכים מתאימים (רפואיים או מכתב אישי) למייל meitav@idf.gov.il.

שימו heart ניתן לבקש לדחות או להקדים את מועד יום הסיירות בהתאם לאילוצים שלכם.