לפני הצו

 

הצו הראשון הוא ההזדמנות הראשונית של הצבא להכיר אתכם, המלש"בים (מועמדים לשירות ביטחון). למרות שמו המעט מטעה, הצו הראשון הוא יחיד, ולכן יש להתייחס אליו ברצינות ולעשות בו את המיטב שלכם. יום הצו מתחיל בשעות הבוקר (לפי השעה אליה זומנתם) ומסתיים בשעות אחר הצהריים. הכנה מוקדמת היא המתכון לראש שקט לאורך הצו, ואנו בצעד קדימה כאן כדי לעזור לכם לצלוח את הצו.

 

 

בטרם הגעתכם ליום הצו הראשון ישנן מספר פעולות שעליכם לבצע, ומספר פעולות שכדאי לכם לבצע:

  • במעטפת הצו מצורף שאלון רפואי המצריך מילוי וחתימה של רופא המשפחה. תוכלו למלא את השאלון, לסרוק אותו לקובץ pdf ולהעלותו לאיזור המסמכים בחלק האישי באתר מתגייסים. כמו כן ניתן לשלוח אותו לכתובת המייל meitav@idf.gov.il, או להביאו עמכם ביום הצו.
  • לקראת יום הצו הראשון כדאי לבצע בדיקת שתן כללית בקופת החולים ולהביא עמכם את התוצאות (עד 3 חודשים לפני מועד הצו). זאת למרות שניתן לבצע את הבדיקה במהלך הצו, אך הבאת תוצאות חוסכת זמן יקר. לבנות כדאי לתכנן את מועד ביצוע הבדיקה כך שלא תתבצע בסמוך למועד המחזור החודשי.
  • למרכיבי המשקפיים מומלץ להביא תוצאות של בדיקת ראייה חתומה ע"י אופטומטריסט מוסמך או רופא עיניים.
  • כדאי להצטייד בסיכומי אשפוז, ניתוח או פרוצדורות כירורגיות אחרות במידה ועברתם כאלה. כך גם לגבי בעיות רפואיות אחרות. לא ניתן לסכם פרופיל ללא המסמכים הללו.
  • לבעלי לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז חובה להצטייד באבחון. אם ברשותם אבחון דידקטי או פסיכודידקטי שהתבצע החל מכיתה ז', או מרשם עדכני לריטלין/ קונצרטה ודומיהם יש להעביר את האבחון מראש ללשכת הגיוס דרך אזור שליחת המסמכים באזור האישי או לכתובת המייל- Meitav@idf.gov.il, וגם מומלץ להביא אתכם עותק ליום ההתייצבות בלשכת הגיוס. ייבדקו רק אבחונים מלאים בעברית.
  • ניתן לבצע את הצו הראשון אך ורק עם תעודת זהות, רישיון נהיגה ממוחשב (שמכיל תמונה) או דרכון בתוקף. כל תעודה אחרת לא תתקבל.
  • כדאי להצטייד במצב רוח טוב, מוטיבציה והרבה סבלנות, כי לעיתים תאלצו להמתין מתחנה לתחנה.