צו ראשון לבעלי צרכים מיוחדים

עפ"י חוק, כל אזרח במדינת ישראל חייב בהגיעו לגיל המתאים בהתייצבות בלשכת הגיוס האזורית. יחד עם זאת ישנם מלשב"ים הסובלים ממגבלות רפואיות שאינן מאפשרות התייצבות בלשכת הגיוס, או מחייבות ליווי של אחד ההורים.

חשוב לציין שבלשכת הגיוס לא קיים מידע לגבי סוג המגבלה ממנה סובל כל מלש"ב. המידע העומד לרשות לשכת הגיוס הוא זה המופיע במרשם האוכלוסין וכן מקבלי גמלת ילד נכה מטעם המוסד לביטוח לאומי. על מנת לבצע הליך שחרור מחובת השירות ללא נוכחות נדרשים מסמכים מקוריים או זהים למקור החתומים על ידי נוטריון. חוות דעת רפואיות בשפה שאינה עברית מחוייבות בתרגום המאושר ע"י נוטריון.

במידה וילדכם אינו מסוגל להגיע ללשכת הגיוס באופן פיזי עליכם לשלוח מכתב ללשכת הגיוס הרלוונטית לכם ובו להסביר את בקשתכם, לציין את מספר תעודת הזהות של ילדכם וטלפון להתקשרות עמכם, ולצרף אבחון עדכני, חוות דעת רלוונטיות וכל מסמך אחר שיכול לסייע בתהליך קבלת ההחלטות.

מומלץ ליצור קשר מספר ימים לאחר המשלוח עם לשכת הגיוס בטלפון 1111 או באמצעות כתובת הדוא"ל MEITAV@DIGITAL.IDF.IL, ולוודא שהמסמך אכן הגיע. נציגי לשכת הגיוס יצרו עמכם קשר על מנת להמשיך את התהליך

בשל מורכבות ההחלטה וההתלבטויות הכרוכות בה אתם מוזמנים להתייעץ עם צוות המומחים של צעד קדימה. 

מלשב"ים בעלי צרכים מיוחדים שיכולים ומעוניינים לבצע את הליכי הצו אך נזקקים לליווי מוזמנים לשלוח פקס למיטב המסביר את הקושי, לצרף חוו"ד רפואיות המפרטות את הקשיים ולבקש אישור לליווי הורה. כניסת הורים ללשכת הגיוס אינה מתאפשרת ללא אישור מראש.