שאלות ההעדפות הינו רשימת התפקידים שצה"ל מציע לכם לאחר שסיימתם את תהליכי המיון הראשוניים: צו ראשון ויום המא"ה (לבנות), ונקבעו עבורכם נתוני האיכות קב"א, דפ"ר, פרופיל וכמובן ציוני יום המא"ה. מילוי השאלון נעשה באזור האישי באתר מתגייסים, ותקבלו התראה לטלפון הנייד כששאלון ההעדפות ייפתח עבורכם. בנים בעלי פרופיל 72 ומעלה יקבלו שאלון הנקרא גם שאלון יח"ש (יחידות שדה). למי מכם שמתאים ליום סיירות, ישנו חלק המתייחס לכך במפורש. בנות ובנים בעלי פרופיל או מצב משפחתי שאינו מאפשר שיבוץ בתפקידי לחימה יקבלו מנילה של תפקידים צבאיים. בשאלון תתבקשו לדרג את היחידות בהן אתם מעוניינים לשרת מתוך המגוון שיוצע לכם בסולם 1-5 לפי מידת הרצון שלכם.

התפקידים מסודרים באשכולות ולרוב אתם נדרשים לבחור באשכול בו אתם מעוניינים. לעיתים יש אפשרות לדרג את התפקידים גם בתוך האשכול. מנסיוננו, גם אם אתם מאוד מעוניינים לשרת ביחידה מסויימת אל תסמנו את שאר היחידות ב- 1: זה עלול לגרום לגורמי השיבוץ לא להתחשב בבקשתכם. שימו לב שיחידות מסויימות מפרטות גם את התפקיד הספציפי בתוך היחידה, למשל שריון חטיבה 401 או 188. אנו ממליצים לכם להתעניין ולקרוא על היחידות הן באינטרנט והן באמצעות שאלות למכרים בטרם תתייחסו.

בפתח המנילה שאלון העוסק בתכונות אופי, אותו אנו ממליצים לכם למלא לאחר מחשבה והתלבטות. בניגוד לחלקים אחרים במנילה, שאליהם ניתן לחזור ולהתחרט, ניתן למלא את החלק הנ"ל פעם אחת בלבד. התפקידים בשאלון ההעדפות יהיו גם בהתאם למה שתמלאו, ולכן כדאי להקדים מחשבה למעשה. לאחר שתמלאו את שאלון ההעדפות, הוא יעובד ע"י הגורמים המקצועיים וכחודש לפני גיוסכם יישלח אליכם השיבוץ שלכם. לתפקידים מסויימים נדרש מיון נוסף. אם נמצאתם מועמדים מתאימים - תזומנו למיון.

אנו ב"צעד קדימה" נשמש לעמוד לרשותכם ולתת מענה לשאלות החשובות לכם!