סיימתם את הליכי הצו הראשון, עברתן את יום המא"ה, ואלי אתם אפילו כבר יודעים איפה תרצו לשרת. כעת השלב הבא, לקראת המיונים, יהיה מילוא שאלות ההעדפון, המנילה. ישנם מספר דברים שמוטב שתדעו בטרם תפתחו את השאלון.

המנילה הינה רשימת התפקידים שצה"ל מציע לכם לאחר שסיימתם את תהליכי המיון הראשוניים: צו ראשון ויום המא"ה, ונקבעו עבורכם נתוני האיכות קב"א, דפ"ר, צד"כ, פרופיל וכמובן ציוני יום המא"ה. מילוי השאלון נעשה באזור האישי באתר מתגייסים, ותקבלו התראה לטלפון הנייד כששאלון ההעדפות ייפח עבורכם. בנים בעלי פרופיל 72 ומעלה יקבלו שאלון הנקרא גם שאלון יח"ש (יחידות שדה).

בשאלון תתבקשו לדרג את היחידות בהן אתם מעוניינים לשרת מתוך המגוון שיוצע לכם בסולם 1-5 לפי מידת הרצון שלכם. מנסיוננו, גם אם אתם מאוד מעוניינים לשרת ביחידה מסויימת אל תסמנו את שאר היחידות ב- 1. מילוי מנילה באופן כזה עלול לגרום לגורמי השיבוץ לא להתחשב בבקשתכם. שימו לב שיחידות מסויימות מפרטות גם את התפקיד הספציפי בתוך היחידה, למשל שריון חטיבה 401 או 188. אנו ממליצים לכם להתעניין ולקרוא על היחידות הן באינטרנט והן באמצעות שאלות למכרים בטרם תתייחסו. למי מכם שמתאים ליום סיירות, ישנו חלק המתייחס לכך במפורש.

בנות ובנים בעלי פרופיל או מצב משפחתי שאינו מאפשר שיבוץ בתפקידי לחימה יקבלו מנילה של תפקידים צבאיים. התפקידים מסודרים באשכולות ולרוב אתם נדרשים לבחור באשכול בו אתם מעוניינים. לעיתים יש אפשרות לדרג את התפקידים גם בתוך האשכול.

בפתח המנילה שאלון העוסק בתכונות אופי, אותו אנו ממליצים לכם למלא לאחר מחשבה והתלבטות. בניגול לחלקים אחרים במנילה, אליהם ניתן לחזור ולהתחרט, ניתן למלא את החלק הנ"ל פעם אחת בלבד. התפקידים במנילה יהיו גם בהתאם למה שתמלאו, ולכן כדאי להקדים מחשבה למעשה.

לאחר שתמלאו את המנילה, היא תעובד ע"י הגורמים המקצועיים וכחודש לפני גיוסכם יישלח אליכם השיבוץ שלכם.לתפקידים מסויימים נדרש מיון נוסף. אם נמצאתם מועמדים מתאימים - תזומנו למיון. אנו ב"צעד קדימה" נשמש לעמוד לרשותכם ולתת מענה לשאלות החשובות לכם.