תשקיעו בצו הראשון!

כידוע, השלב הראשון בהליכי המיון הוא הצו הראשון. בצו הראשון נקבעים נתוני האיכות שלכם: הקב"א, הדפ"ר, שנו"ל ופרופיל. הנתונים הללו יהיו פריט המידע הראשון שיחידות שונות יבחנו בשלב האיתור, ומשום כך אנו ממליצים להגיע לצו הראשון מוכנים, רגועים וערניים. ובפרט, ישנה הזדמנות אחת להיבחן במבחנים הפסיכוטכניים, ולכן אנו ממליצים להכין את עצמכם מראש ולא לזלזל. אם בבית הספר אתם זכאים להקלות בלימודים, עשו את המיטב כדי לקבלן גם במבחנים הפסיכוטכניים.
בנוסף, מומלץ לא לשקר או להסתיר מידע בעת הבדיקה הרפואית או הראיון האישי.

תבדקו בעצמכם!

מומלץ להגיע לצו הראשון כשיש לכם כבר רעיון לגבי סוג השירות שיעניין אתכם, אולם לאחר קבלת הנתונים מומלץ לחקור את האפשרויות לעומק. אנו ממליצים לקרוא ולחקור על תפקידים וחיילות באינטרנט, לשוחח עם אחרים גדולים או בוגרים של בית הספר, או לפנות אלינו- לצעד קדימה.
אם תדעו מה אתם רוצים ומחפשים, תוכלו להיות אקטיביים בתהליך השיבוץ ולהגדיל את הסיכויים שתגיעו למחוז חפצכם.

בנות: הגיעו ליום המא"ה!

יום המא"ה אמנם אינו חובה, אך חשוב מאוד להגיע אליו ולעשות בו את המיטב. יום המיון התעסוקתי (יום המא"ה) נוצר בשבילכן ולטובתכן. כיום יחידות רבות מתבוננות פחות ופחות בקב"א ויותר בציוני היכולות השונות מיום המא"ה. ההגעה אליו חשובה לכולן, אך על אחת כמה וכמה לבנות שמרגישות שנתוני הצו הראשון לא משקפים את יכולותיהן. בנות שיפספסו מספר זימונים, בלי לקבוע מועד נוסף, לא יוכלו ללכת ליום המא"ה וכתוצאה מכך תפקידים רבים בצה"ל ייחסמו בפניהן.
ללא מיון תעסוקתי לא נפתח שאלון העדפות (מנילה), ולמעשה אתן תאבדו את יכולתכן להשפיע על תהליך השיבוץ.

השקיעו במילוי שאלון ההעדפות!

מומלץ להשקיע מחשבה לפני שממלאים את שאלון ההעדפות. אנו ממליצים לחקור היטב את התפקידים, מפני שהשאלון הוא האמצעי הטוב ביותר שברשותכם להשפיע על השיבוץ לצה"ל. אם תסמנו תפקיד מסוים ברצון הגבוה ביותר בשאלון, תגדילו משמעותית את סיכוייכם להשתבץ לאותו תפקיד. אמנם יש לענות על השאלון בכובד ראש, אך אל תתמהמהו.

זכרו: אם אתם מעוניינים בתפקיד שדורש מיון נוסף, מוטב שתמלאו את השאלון מוקדם ככל הניתן כדי שלא תפספסו מיונים.

קחו את המיונים ברצינות!

גם את זומנתם למיון לתפקיד שאינו בעדיפות ראשונה אצלכם, קחו אותו ברצינות ואל תזלזלו. הגיעו למיונים מלאי מוטיבציה ורעננים.

הכנה עשויה לעזור לכם רבות, ולכן מומלץ לשאול חברים שעברו את המיון או בפורומים אינטרנטיים מה מצפה לכם שם.

תשמרו על ראש פתוח!

ייתכן שחלמתם על תפקיד מסוים עוד מגן חובה, אך לצערכם הוא לא הופיע בשאלון ההעדפות או שנתוני האיכות שלכם לא מאפשרים לכם להתמיין אליו. כמובן שאם מדובר בתפקיד חלומותיכם מומלץ לנסות להתעקש וליצור קשר עם הגורמים הצבאיים הרלוונטיים, אולם דעו גם לשמור על ראש פתוח. בצבא מגוון גדול מאוד של תפקידים, ותוכלו למצות את יכולותיכם ולתרום ביותר מתפקיד אחד וביותר מחיל אחד.

 

לבסוף, שמרו על אופטימיות ואורח רוח. דעו שאתם לא לבד, ואלפי מלש"בים עוברים את אותו תהליך בכל שנה. לייעוץ ושאלות, הינכם מוזמנים ליצור קשר עם צעד קדימה.