בעמוד זה תוכלו למצוא את כל המידע שיאפשר לכם לצלוח את הצו הראשון בהצלחה.

To Do List לצו ראשון מידע נוסף

למה לדאוג לפני יום הצו?

 • למלא נתונים בצו ברשת - כמה שיותר מוקדם
 • למלא שאלון רפואי - כמה שיותר מוקדם
 • שליחת אבחונים או מרשמים אם יש
 • לישון טוב  לילה לפני
 • להכיר דרכי הגעה ללשכה

 

להביא ליום הצו:

 • זימון לצו
 • תעודת זהות
 • מומלץ - תוצאות של בדיקת שתן וראיה
 • אוכל ושתייה

לקראת הצו הראשון מידע נוסף

לפני הצו

הצו הראשון הוא ההזדמנות הראשונית של הצבא להכיר אתכם, המלש"בים (מועמדים לשירות ביטחון). למרות שמו המעט מטעה, הצו הראשון הוא יחיד, ולכן יש להתייחס אליו ברצינות ולעשות בו את המיטב שלכם. יום הצו מתחיל בשעות הבוקר (לפי השעה אליה זומנתם) ומסתיים בשעות אחר הצהריים. הכנה מוקדמת היא המתכון לראש שקט לאורך הצו, ואנו בצעד קדימה כאן כדי לעזור לכם לצלוח את הצו.

בטרם הגעתכם ליום הצו הראשון ישנן מספר פעולות שעליכם לבצע, ומספר פעולות שכדאי לכם לבצע:

 • במעטפת הצו מצורף שאלון רפואי המצריך מילוי וחתימה של רופא המשפחה. תוכלו למלא את השאלון, לסרוק אותו לקובץ pdf ולהעלותו לאיזור המסמכים בחלק האישי באתר מתגייסים. כמו כן ניתן לשלוח אותו לכתובת המייל meitav@idf.gov.il, או להביאו עמכם ביום הצו.
 • לקראת יום הצו הראשון כדאי לבצע בדיקת שתן כללית בקופת החולים ולהביא עמכם את התוצאות (עד 3 חודשים לפני מועד הצו). זאת למרות שניתן לבצע את הבדיקה במהלך הצו, אך הבאת תוצאות חוסכת זמן יקר. לבנות כדאי לתכנן את מועד ביצוע הבדיקה כך שלא תתבצע בסמוך למועד המחזור החודשי.
 • למרכיבי המשקפיים מומלץ להביא תוצאות של בדיקת ראייה חתומה ע"י אופטומטריסט מוסמך או רופא עיניים.
 • כדאי להצטייד בסיכומי אשפוז, ניתוח או פרוצדורות כירורגיות אחרות במידה ועברתם כאלה. כך גם לגבי בעיות רפואיות אחרות. לא ניתן לסכם פרופיל ללא המסמכים הללו.
 • לבעלי לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז חובה להצטייד באבחון. אם ברשותם אבחון דידקטי או פסיכודידקטי שהתבצע החל מכיתה ז', או מרשם עדכני לריטלין/ קונצרטה ודומיהם יש להעביר את האבחון מראש ללשכת הגיוס דרך אזור שליחת המסמכים באזור האישי או לכתובת המייל- Meitav@idf.gov.il, וגם מומלץ להביא אתכם עותק ליום ההתייצבות בלשכת הגיוס. ייבדקו רק אבחונים מלאים בעברית.
 • ניתן לבצע את הצו הראשון אך ורק עם תעודת זהות, רישיון נהיגה ממוחשב (שמכיל תמונה) או דרכון בתוקף. כל תעודה אחרת לא תתקבל.
 • כדאי להצטייד במצב רוח טוב, מוטיבציה והרבה סבלנות, כי לעיתים תאלצו להמתין מתחנה לתחנה.

אימות נתונים - "צו ברשת" מידע נוסף

בעבר התחנה הזו הייתה מול מאבחן/נת פסיכוטכני/ת, אך בתקופת הקורונה היא נערכת באופן מקוון. במסגרתה תשאלו לגבי 3 תחומים:

 • נתונים אישיים: תתבקשו לציין את הכתובת המדויקת שלכם ומספר טלפון להתקשרות. יש לתת יותר ממספר טלפון אחד (למשל שלכם ושל אחד ההורים) וזאת מכיוון שזימונים והודעות רבים מגיעים טלפונית ובמסרונים, וכדאי לא לפספס. תשאלו לגבי המצב הסוציואקונומי שלכם: מספר נפשות בבית, מספר חדרים, השכלת הורים, עיסוקם, מצב כלכלי, מחלות/מגבלות של בני המשפחה וכד'. אנו מציעים לכם להצטייד גם בתאריכי ושנת הלידה של הוריכם, במידה וההורים גרושים תאריך ושנת הגירושין, ובמידה ונפטר חלילה קרוב מדרגה ראשונה (הורים או אחים) תאריך ושנת הפטירה. הנתונים הללו אינם משפיעים בשום דרך על הקב"א ומטרתם לזהות אם יש קושי המצריך תמיכה כלשהי מטעם הצבא.
 • נתוני השכלה: תשאלו לגבי ביה"ס בו אתם לומדים, בתי הספר בהם למדתם בעבר, מגמות הלימוד זכאות/אי זכאות לבגרות וכד'. הציון המתקבל כאן נקרא שנו"ל – שנות לימוד, והוא מבטא את סוג ואיכות ההשכלה שלכם. השנו"ל מהווה מרכיב בתהליכי האיתור והשיבוץ לתפקידים בצבא. הציון אינו חסוי.
 • סימול עברית: המאבחן/נת יבחנו את רמת העברית שלכם טלפונית. סולם הציונים הוא 5-9 כאשר ציון נמוך מאוד יחייב קורס עברית בתחילת השירות. ציון עברית הנמוך מ-8 מקשה מאוד על קבלת תפקידי פיקוד והדרכה בצבא. הציון אינו חסוי וניתן לראותו באזור האישי באתר "מתגייסים".
  להלן פירוט על התחנה:

תתבקשו לדבר על נושא מסוים שיינתן לכם, ולשלב בתוכו כ- 5 מילים מתוך רשימה של 8, למשל:

ספר/י על ההבדלים בין החיים בעיר לחיים בכפר

רשימת מילים: המולה, עיור, קהילה, רב גוני, אורח חיים, אורבני, מנגד, משלח יד.

נושאים נוספים אפשריים: ניסויים בבעלי חיים, חשיבות התלבושת האחידה וכד'.

תתבקשו להקריא משפטים בעברית ולהסביר את משמעותם, למשל:

-הוא חיכה לנערה עד בוש, וכאשר התמהמהה גמר בדעתו לשים פעמיו למחוז חפץ אחר.

-לאור השאון הרב שבקע מחדר הישיבות היה נהיר ללבלר שהתרחש פולמוס בין חברי ההנהלה.

ראיון אישי (מחשב אדום) מידע נוסף

מאז ומעולם עברו הבנים ראיון אישי בצו הראשון, והחל מקיץ 2017 כך גם הבנות. ראיון הבנות שונה מעט מזה של הבנים, ופותח במיוחד כדי להתאים עבורכן.

ראיון הבנים נקרא ראיון צד"כ (ציון דירוג כללי), וטווח הציונים נע בין 8-40. מטרת הריאיון היא להתרשם מהמלש"ב, להכיר אותו מקרוב, לעמוד על חוזקותיו וחולשותיו, להתרשם מקשיים צפויים בשירות ולנבא על סמך המידע שמתקבל את התאמתו לתפקידי לחימה. הריאיון מתבצע אחד-על-אחד ומבוצע ע"י מראיינ/ת פסיכוטכני/ת שהוכשר/ה לכך במשך חודשים ארוכים. בבואכם להתכונן לראיון חישבו על תפקיד הלוחם והחייל, ועל מה שהוא דורש. ההתרשמות נגזרת במידה רבה מהתאמתכם להיות לוחמים. ודאו לקראת הריאיון שאתם מגיעים בלבוש הולם שמכבד את המעמד.

ראיון הבנות הוא כלי יותר חדש, והחל מינואר 2020 הוא משוקלל בציון הקב"א, כמו אצל הבנים. גם הוא מתבצע אחד-על-אחד ע"י מראיינת בנות שהוכשרה לכך במיוחד. היו עצמכן, ונסו להציג את הגרסה הטובה ביותר של עצמכן.

דפ"ר: מבחנים פסיכוטכניים (מחשב ירוק) מידע נוסף

בסוף המבחנים הפסיכוטכניים ניתן ציון הנקרא דפ"ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני). טווח הציונים במבחן נע בין 10-90, בקפיצות של 10. הציון במבחן מהווה מרכיב משמעותי ביותר בקב"א (קבוצת איכות) לכן כדאי לעשות את מירב המאמצים על מנת להצליח בו. מבחן הדפ"ר מתחלק למספר תתי מבחנים:

1. מבחן צורני המוכר גם בשם מבחן צורות. מבחן זה בוחן את יכולת הניתוח והסקת מסקנות.

2. מבחן כמותי המוכר גם בשם מבחן חשיבה מתמטית. מבחן זה בוחן ידע הבנה ותפיסה מתמטית ע"י שאלות של שברים, אחוזים, טורים חשבוניים בעיות מילוליות ועוד.

3.מבחן הוראות, נקרא גם מבחן אינטליגנציה סגור. בוחן יכולת הבנת הוראות מילוליות.

4. מבחן אנלוגית הבוחן יכולת להבין אנלוגיות מילוליות בעברית.

5. מבחן מילולי הבוחן הבנת הנקרא של טקסט ואיתור מידע ומסקנות מקריאה.

את המבחנים ניתן לבצע במספר שפות: עברית, אנגלית, אמהרית, ערבית, רוסית, צרפתית, וספרדית ההחלטה באיזו שפה תבחנו היא בידי המדור הפסיכוטכני בלשכת הגיוס ונקבעת על סמך מספר פרמטרים.

לרוב אין אפשרות למבחן חוזר. ניסיוננו בצעד קדימה מוכיח שהיכולת להצליח במבחן זה היא מיומנות שניתן לשכלל אותה באמצעות הכנה מתאימה. עבור מלש"בים הבוחרים להתכונן למבחן בשל חשיבותו הגדולה, אנו מציעים:

1. ערכת הכנה למבחנים הפסיכוטכניים באתר "המפתח" הכוללת מאגר גדול של שאלות ומבחנים לדוגמה. למבחן התנסות לחצו כאן

2. אפשרות הכנה יחידנית למבחני הדפ"ר. לפרטים: office@stepforward.co.il טלפון 03-5344435

קב"א (קבוצת איכות) מידע נוסף

הקב"א היא ציון משוקלל של נתונים מהצו הראשון. ציון הקב"א הוא שקלול של ציון הדפ"ר (מבחנים) רמת ההשכלה וראיון אישי. טווח הציונים נע בין 41-56.

הקב"א מהווה בסיס לכל החלטה באשר לשיבוץ בצבא. ככל שהיא גבוהה יותר, אפשרויות השיבוץ רבות יותר. כמובן שיש נתונים נוספים המשפיעים על אפשרויות השיבוץ כגון פרופיל רפואי, קה"ס (קשיי הסתגלות), ציוני יום המא"ה ועוד.

לדוגמה -

קב"א מינימאלית לצורך קבלת זימון ליום סיירות הוא 52 ודפ"ר 50

קב"א מינימאלית לצורך קבלת זימון למיוני צוות אוויר וקורס חובלים הוא 54

קב"א מינימאלית לצורך קורס פרמדיקים הוא 54.

ככל שהתפקיד מאתגר יותר ובעל פוטנציאל גבוה יותר כך נדרש לו ציון קב"א גבוה יותר.

 

ניתן לקבל את ציוני הדפ"ר והקב"א באזור האישי באתר מתגייסים או בישומון (אפליקציה) בהזנת קוד אישי.

במקרה של אובדן הקוד ניתן לברר אותו במרכז המידע של מיטב בטלפון 1111

פרופיל מידע נוסף

הפרופיל מהווה תיאור המצב הרפואי של המתגייס/ת. הפרופיל מפורסם באזור האישי באתר מתגייסים, ולעיתים יינתן ע"י הרופא בתום הבדיקה. במידה וקיים סעיף ליקוי, באזור האישי יופיע פירוט מילולי של הבעיה, לדוגמה "עקמת בחומרה בינונית". בזימון לצו הראשון שקיבלתם לביתכם מופיע שאלון. לשאלון שני חלקים: האחד למילוי ע"י רופא המשפחה, והשני למילוי על ידכם. במידה ואתם סובלים או סבלתם בעבר מבעיה רפואית משמעותית, מחלה כרונית, ניתוח, אשפוז וכד' מומלץ ביותר להצטייד בסיכום התהליך. ברוב המקרים לא ניתן יהיה לקבוע לכם את הפרופיל ללא מסמכים אלו. כמו כן, אנו ממליצים להצטייד בתוצאות בדיקת שתן כללית עדכנית (כל בדיקה שבוצעה עד 3 חודשים טרם מועד הצו תקפה). הבאת תוצאות הבדיקה עמכם ליום ההתייצבות הראשון תחסוך לכם זמן המתנה משמעותי. למרכיבי המשקפיים/ עדשות מגע מבינכם מומלץ להצטייד בבדיקת ראייה עדכנית חתומה ע"י רופא עיניים או אופטומטריסט מוסמך. הצטיידות במסמך זה תחסוך לכם זמן המתנה משמעותי.

הבדיקה הרפואית בלשכת הגיוס מתבצעת ע"י רופא/ה. במהלך הבדיקה ייבדקו גובה, משקל, לחץ דם וראיה, הרופא יאזין ללב שלכם, יבדוק פלטפוס ועקמת, ועוד. החלק המבוצע ע"י הרופא יתבצע באופן אישי מאחורי פרגוד. בתום הבדיקה הגופנית הרופא ישוחח עמכם, יעבור על השאלונים המלאים שהבאתם ויקבע את הפרופיל שלכם. מלש"בים שלגביהם יתקבל הרושם שסובלים מבעיה רפואית משמעותית, יופנו לבדיקה ע"י הרופא המומחה הרלוונטי (אורטופד, עיניים, גסטרואנטרולוג, פסיכיאטר, וכד').

שימו לב שבתקופת הקורונה עליכם למלא ולשלוח שאלון רפואי חתום עד שבועיים לפני מועד הצו הראשון.

 

הפרופיל הרפואי מכתיב את סוג השירות הצבאי אליו תשובצו:

 

97 - פרופיל מלא מתאים לכל יחידות השדה. ישנם מצבים שלפרופיל הנ"ל מתווספים סעיפי ליקוי המעידים על בעיה רפואית ברמה קלה ביותר. סעיפי ליקוי אלה עשויים להגביל בקבלה ליחידות מסוימות.

82 - פרופיל זה מאפשר שירות ברוב יחידות השדה, מתאר בעיה רפואית קלה.

72 - פרופיל המאפשר שירות קרבי ביחידות כגון שריון, תותחנים, נ"מ, וכד'.

64 - פרופיל המתאר בעיה רפואית בחומרה בינונית. אינו מאפשר שירות כלוחם. במקרים חריגים ניתן לבקש שיבוץ קרבי למרות הפרופיל באמצעות פנייה למיטב בטלפון 03-7388888 או בפקס 03-7388880. פרופיל זה אינו מחייב שירות קרוב לבית, פטורים למיניהם והקלות.

45 - פרופיל המתאר בעיה רפואית בדרגת חומרה גבוהה. הפרופיל מגביל מאוד את השיבוץ לקורסים. פרופיל זה אינו מחייב שירות קרוב לבית, פטורים למיניהם או הקלות אינו פוטר מנשק ולא פוטר משמירות.

24 - פרופיל המתאר בעיה רפואית שאינה מאפשרת גיוס באופן זמני, וצפוי שעם ההחלמה המלש"ב יהיה כשיר לשירות. לדוגמה - החלמה משבר או החלמה מניתוח. פרופיל זה קצוב בזמן. עם הזימון לוועדה רפואית חוזרת תתבקשו להמציא מסמכים עדכניים המעידים על המצב הרפואי הנוכחי.

21 - פטור מלא משירות. בעלי פרופיל זה יכולים להגיש בקשה להתנדבות לשירות צבאי. 

 

ערעור על החלטות הועדה הרפואית ניתן להגיש בתוך 30 ימים. הגשת ערעור מחייבת צירוף מסמכים רלבנטיים ועדכניים מרופא מומחה בתחום.

טיפים מידע נוסף

 • יום הצו הינו חד פעמי וארוך. וודאו שאתם מגיעים רעננים, לאחר שינה טובה ומרגישים טוב.
 • הגיעו בזמן לצו. איחור עלול לעכב מאוד את יומכם. עם זאת, אל תקדימו בהרבה, אלא תגיעו כחצי שעה לפני השעה הנקובה בצו. לעיתים המקדימים נאלצים לחכות מחוץ ללשכה עד לשעת הזימון.
 • בין התחנות השונות בצו תיאלצו להמתין. הכינו את עצמכם לכך. הביאו עמכם אוזניות, ספר טוב, או פשוט פתחו בשיחה עם שאר המלש"בים. אם תעבירו את ההמתנה בנעימים תגיעו לתחנות השונות רגועים ותוכלו להפגין את מיטב יכולותיכם.
 • הביאו עמכם מזון קל או כסף קטן לקנייה בקיוסק.
 • ודאו שלבושכם הולם, ובואו בגישה חיובית. היו אדיבים לחיילים בתחנות השונות, שקובעים לכם את הנתונים לגיוס.
 • אל תילחצו סתם. ברור שהצו זו סיטואציה בה אתם נבחנים, ולכן היא מלחיצה מטבעה. אבל קחו את היום הזה בקלות, תנשמו עמוק, ודעו שכולם עוברים צו ראשון.
 • התכוננו לצו הראשון. אין הזדמנות שניה להתייצבות הראשונית ולכן יש חשיבות גדולה להכנה. לתהליכי הצו אין "מועד ב", ולא ניתן לחזור שוב על הריאיון האישי. מבחן פסיכוטכני חוזר יינתן רק במקרים חריגים.

שאלות ותשובות מידע נוסף

מתי עלי לצפות לצו הראשון?

את הזימון לצו הראשון מקבלים לקראת גיל 17 לרוב, בהתאם לתאריך הלידה העברי. אם חברי כיתתכם הצעירים מכם כבר קיבלו זימון, ואתם עוד לא, יש ליצור קשר עם לשכת הגיוס במס' 1111 או במסנג'ר בפייסבוק שלהם. ייתכן שכתובתכם אינה מעודכנת. אם קיבלתם זימון אך אתם בכיתה י' יש ליצור קשר על מנת לדחות את הצו לכיתה י"א.

מה מצפה לי בצו הראשון?

בצו הראשון מספר תחנות שנועדו לקבוע את נתוני האיכות שלכם, הפרופיל, הקב"א והדפ"ר. סדר התחנות עשוי להשתנות בהתאם לעומסים השונים, על מנת שתאלצו לחכות כמה שפחות בתור.

 • אימות נתונים: בתחנה זו תישאלו לגבי הפרטים האישיים שלכם, המסגרות בהם הייתם והבגרויות שלכם. כמו כן, תעברו מבדק קצר בעברית כדי לקבוע את סימול העברית שלכם.
 • ראיון אישי: מטרת הראיון היא להכיר אתכם ולפגוש אתכם בפן יותר אישי. תישאלו לגבי תחומים שונים בחיים שלכם.
 • מבחנים פסיכוטכניים: יקבעו את הדפ"ר שלכם. מבחן במחשב. הוא מורכב ממספר פרקים שבודקים תחומים שונים כגון הבנת הנקרא, חשיבה כמותית, הבנת הוראות ועוד. אורכו נע בין שעה וחצי לשעתיים. המבחן הפסיכוטכני חד פעמי ועד כן מומלץ להתכונן לקראתו. עוד על הכנה למבחנים הפסיכוטכניים ניתן לקרוא כאן
 • בדיקות רפואיות: יבאו את הפרופיל. כוללות בדיקת שתן, בדיקה פיזית וראיון עם רופא צבאי

כיצד ניתן לשנות את מועד הצו הראשון?

ניתן ליצור יצירת קשר עם מרכז השירות של מיטב במספר 1111 או בעמוד הפייסבוק של מיטב. יש לקחת בחשבון שאם נעדרתם ממספר צווים ייתכן שלא יאשרו לכם לדחות פעם נוספת.

מה עליי להביא לצו הראשון?

הצו הראשון הוא יום ארוך, ומומלץ להגיע ערניים. כמו כן הביאו עמכם:

 • צו התייצבות-תעודה מזהה (תעודת זהות/ דרכון בתוקף/ רישיון נהיגה)
 • שאלון רפואי ממולא על ידכם וע"י רופא משפחה (מומלץ לשלוח מראש)
 • בדיקות רפואיות רלוונטיות (בדיקת שתן ובדיקת ראייה למרכיבי משקפיים ניתן לבצע גם במועד הצו, אך מומלץ להביא עמכם ע"מ לחסוך זמן המתנה)
 • אבחונים דידקטיים או פסיכודידקטיים. מומלץ לשלוח את האבחון מראש ללשכת הגיוס ולוודא הגעה.
 • מרשם לריטלין/ קונצרטה ודומיהם מנוירולוג/ פסיכיאטר
 • מומלץ להביא אוכל ושתייה מהבית
 • פלאפון, ספר, אוזניות או כל דבר שיעסיק אתכם בעת ההמתנה בין התחנות.

איך מקבלים התאמות במבחנים הפסיכוטכניים?

אם ברשותם אבחון דידקטי או פסיכודידקטי שהתבצע החל מכיתה ז', או מרשם עדכני לריטלין/ קונצרטה, ייתכן שמגיעות לכם הקלות במבחנים הפסיכוטכניים. יש להעביר את האבחון ללשכת הגיוס דרך אזור שליחת המסמכים באזור האישי או לכתובת המייל- Meitav@idf.gov.il. יש להביא אתכם עותק ליום ההתייצבות בלשכת הגיוס. ייבדקו רק אבחונים מלאים בעברית. חשוב לדעת שההקלות במבחנים הפסיכוטכניים עלולות להיות שונות מההקלות שאתם מקבלים בבית הספר.

האם הוריי יכולים ללוות אותי לצו הראשון?

לא תתאפשר כניסת מלווים ללשכת הגיוס. במקרים בהם המלש"ב סובל מליקוי בריאותי/ נפשי שמצריך מלווה, יש ליצור קשר עם לשכת הגיוס בכתובת המייל Meitav@idf.gov.il ע"מ לקבל אישור לכניסת מלווה.

כיצד ניתן לברר את הנתונים שנקבעים בצו הראשון?

הנתונים יתעדכנו באזור האישי באתר 'מתגייסים' עד שבועיים לאחר סיום כל ההליכים בלשכת הגיוס, אך לרוב הרבה פחות משבועיים (לא פעם אפילו באותו יום עצמו). את הקוד לאתר תמצאו על גבי הזימון שלכם, חשוב לשמור אותו. במידה ואתם צריכים לחזור להמשך הליכי צו ראשון בלשכת הגיוס, נתוניכם לא יתעדכנו עד להשלמת ההליכים.

האם יש צו ראשון חוזר?

ככלל, אין הזדמנות שנייה לצו ראשון. עם זאת, במקרים חריגים ניתן לערער על תוצאות המבחנים הפסיכוטכניים. יש לשלוח ללשכת הגיוס בכתובת המייל Meitav@idf.gov.il מכתב אישי שמסביר את הסיבה לערעור, מכתב מגורם מחנך, גיליון ציונים אחרון ואבחונים שמזכים בהקלות, אם יש.

איך ומתי נרשמים למכינה ולשנת שירות?

שנת שירות ומכינה מצריכות דחיית שירות בשנה. לשנת שירות, יש להתקבל דרך אחד מהארגונים או העמותות שמפעילות שנות שירות, ולהגיש בקשה לדחיית שירות לצורך התנדבות באמצעות הארגון עד חודש מרץ של כיתה י"ב.למכינה קדם צבאית ניתן להגיש בקשה דרך המכינה עצמה, לאחר שהתקבלתם, עד לחודש מרץ של כיתה י"ב.

קיבלתי פטור מטעמים רפואיים. האם בכל זאת אוכל להתגייס?

מלש"בים שקיבלו פרופיל 21 מטעמים רפואיים רשאים להגיש בקשה להתנדבות. גורמים מומחים ידונו בבקשה, ותתבקשו לשלוח מסמכים מתאימים. חשוב לציין כי תהליך קבלת ההחלטות הנוגע להתנדבות הוא ארוך, ולכן מומלץ להגיש בקשה מוקדם ככל הניתן. אין כל ערובה שבקשתכם תאושר.

קו למתנדבים: 03-7388880 (שלוחה 3)

כיצד ניתן לקבל הקלות ת"ש (תנאי שירות)?

יש לציין בצו הראשון, במעמד אימות הנתונים, שברצונכם להיפגש עם מש"קית ת"ש לצורך הקלות בתנאי השירות.

אם הצו הראשון כבר חלף, ניתן לפנות בבקשה לפגישה דרך מיטב בטל' 03-7388888, עד שישה חודשים לפני הגיוס. יש להביא לפגישה מסמכים רלוונטיים שתומכים בבקשה. כמו כן, תתקיים ביום הגיוס פגישה עם מש"קית ת"ש.

ילדי סובל ממוגבלות שלא מאפשרת לא להתגייס. האם הוא עדיין מחוייב להתייצב בלשכת הגיוס?

חשוב לציין שבלשכת הגיוס לא קיים מידע לגבי סוג המגבלה ממנה סובל כל מלש"ב. המידע העומד לרשות לשכת הגיוס הוא זה המופיע במרשם האוכלוסין או מי שמקבלים גמלת ילד נכה מהביטוח הלאומי. על מנת לבצע הליך שחרור מחובת השירות ללא נוכחות נדרשים מסמכים מקוריים או זהים למקור החתומים על ידי נוטריון.

במידה וילדכם אינו מסוגל להגיע ללשכת הגיוס באופן פיזי עליכם לשלוח מכתב ללשכת הגיוס הרלוונטית לכם ובו להסביר את בקשתכם, לציין את מספר תעודת הזהות של ילדכם וטלפון להתקשרות עמכם, ולצרף אבחון עדכני, חוות דעת רלבנטיות וכל מסמך אחר שיכול לסייע בתהליך קבלת ההחלטות.

מומלץ ליצור קשר מספר ימים לאחר המשלוח עם לשכת הגיוס בטלפון  03-7388888 או באמצעות כתובת הדוא"ל meitav@idf.gov.il ולוודא שהמסמך אכן הגיע. נציגי לשכת הגיוס יצרו עמכם קשר על מנת להמשיך את התהליך.